сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Амоксицилин натриум и клавуланат калиум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 10 мл со исклучување, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со мувла од 20 мл со исклучување, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

1. Инфекции на горниот респираторен тракт: синузитис, тонзилитис, фарингитис.

2. Инфекции на долниот респираторен тракт: акутен бронхитис, акутна егзацербација на хроничен бронхитис, пневмонија, апсцес на белите дробови и бронхиектазии со инфекција.

3. Инфекции на уринарниот систем: циститис, уретритис, пиелонефритис, простатитис, пелвична инфламаторна болест, Neisseria gonorrhoeae инфекција на уринарниот тракт.

4. Инфекции на кожата и меките ткива: фурункули, апсцеси, целулитис, инфекции на рани, интраабдоминална сепса итн.

5. Други инфекции: отитис медиа, остеомиелитис, сепса, перитонитис и инфекција по операција.


спецификации

0.6gВијала со мувла од 10 мл со исклучување, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
1.2gВијала со мувла од 20 ml со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
акција

Ако сте дистрибутер, ве молиме распрашајте се со нас за регистрација на производи, увоз и/или маркетинг на нашите производи во вашата земја или регион.

Ако сте потрошувач, не двоумете се да не контактирате за повеќе информации за овој производ.
Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да станете креативни. Ние сме фабрика за инјектирање со потекло од Кина. Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас.


Iкваки