сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Амоксицилин натриум и сулбактам натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со мувла од 10 мл со исклучување, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со мувла од 20 мл со исклучување, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Амоксицилин натриум и сулбактам натриум за инјектирање, индикацијата е дека овој производ содржи инхибитор на β-лактамаза-сулбактам, погоден за следните заразни болести предизвикани од бактерии кои произведуваат ензими, вклучувајќи:

1. Инфекција на горниот респираторен тракт: како што се инфекции на увото, носот и грлото, односно воспаление на средното уво, синузитис, тонзилитис и фарингитис;
2. Инфекции на долниот респираторен тракт: како што се пневмонија, акутен бронхитис и акутни епизоди на хроничен бронхитис, бронхиектазии, емпием и апсцес на белите дробови; 3. Инфекции на генитоуринарниот систем; како што се пиелонефритис, циститис и уретритис;
4. Инфекции на кожата и меките ткива: како што се целулитис, инфекција на рани, фурункулоза, гноен дерматитис и пустулоза, сексуално преносливи болести; гонореја, итн.
5. Инфекции на карлицата: гинеколошки инфекции, постпартални инфекции итн.
6. Орални апсцеси: како што се хируршки лекови итн.
7. Тешки системски инфекции: како што се менингитис, бактериски ендокардитис, перитонитис, остеомиелитис, тифусна треска и паратифусна треска, превенција Ендокардитис итн.

апликации
Болница, клиника, индивидуална

спецификации

0.75g1.5g3.0g


Iкваки