сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Амоксицилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Име на брендот:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Услови на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Амоксицилинот е погоден за пациенти со следните инфекции предизвикани од чувствителни бактерии (соеви кои не произведуваат β-лактамаза) кои имаат сериозна потреба од хоспитализација или не можат да земаат орални лекови.
1. Инфекции на горниот респираторен тракт како што се отитис медиа, синузитис, фарингитис, тонзилитис итн. предизвикани од Streptococcus hemolyticus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus или Haemophilus influenzae.
2. Урогенитални инфекции предизвикани од Escherichia coli, Proteus mirabilis или Enterococcus faecalis.
3. Инфекции на кожата и меките ткива предизвикани од Streptococcus hemolyticus, Staphylococcus или Escherichia coli.
4. Акутен бронхитис, пневмонија и други инфекции на долниот респираторен тракт предизвикани од Streptococcus hemolyticus, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus или Haemophilus influenzae.

5. Овој производ сè уште може да се користи за лекување на тифусна треска и лептоспироза.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.25g0.5g1.0g


Iкваки