сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Ампицилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Ампицилин натриум за инјектирање е погоден за инфекции на респираторниот тракт, инфекции на гастроинтестиналниот тракт, инфекции на уринарниот тракт, инфекции на меките ткива, ендокардитис, менингитис и сепса предизвикани од чувствителни бактерии.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.25g0.5g1.0g


Iкваки