сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Азитромицин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Пневмонија стекната во заедницата
Пациентите се предизвикани од патогени бактерии како што се Chlamydia pneumoniae, Haemophilus influenzae, Legionella pneumophila, Moraxella catarrhalis, Mycoplasma pneumoniae, Staphylococcus aureus или Streptococcus pneumoniae, а иницијалниот третман бара интра.

Карлично воспалително заболување
Предизвикани од Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae или Mycoplasma hominis и првично третирани пациенти на кои им е потребна интравенска администрација. Доколку постои сомневање дека може да се комбинираат анаеробни бактерии, треба да се додаде антианаеробен лек во комбинација со овој лек.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

250mg

500mg

Iкваки