сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Азлоцилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Азлоцилин натриум за инјектирање главно се користи за разни инфекции предизвикани од чувствителни Грам-позитивни и негативни бактерии и инфекции со Pseudomonas aeruginosa, вклучувајќи сепса, менингитис, ендокардитис, гноен плеврит, перитонитис и долен респираторен тракт, гастроинтестинален тракт, билијарен тракт, уринарниот тракт, коските и меките ткива. репродуктивни органи и други инфекции, гинеколошки и акушерски инфекции, малигнен надворешен отитис, изгореници, кожни и хируршки инфекции.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g1.0g2.0g


Iкваки