сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Бензатин пеницилин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со мувла од 12 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Бензатин пеницилин за инјектирање главно се користи за да се спречи повторување на ревматска треска, а може да се користи и за контрола на преваленцата на стрептококна инфекција.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.6 мега1.2 мега2.4 мега


Iкваки