сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Бензилпеницилин калиум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
цена:
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 20 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 32 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Пеницилин калиум за инјектирање, индикацијата е дека пеницилинот е погоден за разни инфекции предизвикани од чувствителни бактерии, како што се апсцес, бактериемија, пневмонија и ендокардитис. Пеницилинот е лек на избор за следните инфекции:
1. Хемолитични стрептококни инфекции, како што се фарингитис, тонзилитис, шарлах, еризипели, целулитис и пуерперална треска.
2. Инфекции со Streptococcus pneumoniae како што се пневмонија, воспаление на средното уво, менингитис и бактериемија.
3. Не произведува пеницилиназа стафилококна инфекција.
4. Антракс.
5. Инфекции со клостридиум како што се тетанус и гасна гангрена.
6. Сифилис (вклучувајќи вроден сифилис).
7. Лептоспироза.
8. Врати се на треска.
9. дифтерија.
10. Пеницилин во комбинација со аминогликозидни лекови се користи за лекување на ендокардитис Streptococcus viridans.

Пеницилинот може да се користи и за третман:
1. Епидемиски цереброспинален менингитис.
2. Актиномикоза.
3. гонореја.
4. Фенсен ангина.
5. Лајмска болест.
6. Убијте повеќе инфекции со Пастерела.
7. Стаорец каснува жешко.
8. Инфекција со листерија.
9. Многу анаеробни инфекции освен Bacteroides fragilis. Пациентите со ревматски срцеви заболувања или вродени срцеви заболувања можат да користат пеницилин за да спречат инфективен ендокардитис пред да извршат операции и операции на орална, забна, гастроинтестинална или урогенитална тракт.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.8 мега1.0 мега1.6 мега2.0 мега


Iкваки