сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефадроксил таблети


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефадроксил таблетите се погодни за третман на инфекции на уринарниот тракт, инфекции на кожата и меките ткива, акутен тонзилитис, акутен фарингитис, воспаление на средното уво и инфекции на белите дробови предизвикани од чувствителни бактерии. Овој производ е орален препарат и не треба да се користи за тешки инфекции.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

250mg

500mg

Iкваки