сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Капсули цефалексин


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 капсули/блистер, 10 плускавци/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Капсулите цефалексин се индицирани за акутен тонзилитис, ангина, воспаление на средното уво, синузитис, бронхитис, пневмонија и други инфекции на респираторниот тракт, инфекции на уринарниот тракт и инфекции на кожата и меките ткива предизвикани од чувствителни бактерии. Овој производ е орален препарат и не треба да се користи за тешки инфекции.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

125mg250mg500mg


Iкваки