сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефазолин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефазолин натриум за инјектирање е индициран за третман на отитис медиа, бронхитис, пневмонија и други респираторни инфекции, инфекции на уринарниот тракт, инфекции на кожата и меките ткива, инфекции на коските и зглобовите, сепса, инфективен ендокардитис итн. предизвикани од чувствителни бактерии. Инфекција на хепатобилијарниот систем и инфекции на очите, ушите, носот и грлото. Овој производ може да се користи и како превентивен лек пред операција. Овој производ не треба да се користи за инфекции на централниот нервен систем. Помалку е ефикасен за хронични инфекции на уринарниот тракт, особено оние со абнормална анатомија на уринарниот тракт. Овој производ не треба да се користи за лекување на гонореја и сифилис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g

1.0g

Iкваки