сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Дисперзивни таблети цефиксим


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Дисперзибилни таблети цефиксим, индицирани за стрептококи (освен Ентерококус), пневмококи, Neisseria gonorrhoeae, Branhamococcus catarrhalis, Escherichia coli, Klebsiella, Serratia, Proteus, Следниве инфекции предизвикани од цефиксим-чувствителни бацили се ефикасни меѓу бактериите чувствителни на цефиксим. Акутни напади на хроничен бронхитис, акутен бронхитис со бактериски инфекции, комплицирани инфекции со бронхиектазии, пневмонија; пиелонефритис, циститис, гонококен уретритис; акутни бактериски инфекции на билијарниот систем (холециститис, холангитис); шарлах; отитис медиа, синузитис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

100mg200mg400mg


Iкваки