сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефиксим таблети


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:12 таблети/блистер, 2 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефиксим таблети, индицирани за Streptococcus (освен Enterococcus), pneumococcus, Neisseria gonorrhoeae, Branhamococcus catarrhalis, Escherichia coli, Klebsiella, Serratia, Proteus, инфлуенца Следниве инфекции предизвикани од бактерии чувствителни на цефиксим се ефективни кај бактериите чувствителни на цефиксим. (1) Акутен напад на хроничен бронхитис, акутен бронхитис комплициран со бактериска инфекција, комплицирана инфекција со бронхиектазии, пневмонија; (2) пиелонефритис, циститис, гонококен уретритис; (3) Акутна бактериска инфекција на билијарниот систем (холециститис), холангитис); (4) шарлах; (5) отитис медиа и синузитис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

100mg200mg400mg


Iкваки