сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефминокс натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефминокс натриум за инјектирање, овој производ може да се користи за лекување на следните инфекции предизвикани од чувствителни бактерии:

1. Инфекции на респираторниот систем: тонзилитис, перитонзиларен апсцес, бронхитис, бронхиолитис, бронхиектазии (кога се инфицирани), хроничен респираторен тракт Болеста е секундарна на инфекција, пневмонија и пулмонална супурација.
2. Инфекција на уринарниот систем: пиелонефритис, циститис.
3. Абдоминална инфекција: холециститис, холангитис, перитонитис.
4. Инфекција на карлицата: перитонитис на карлицата, аднекситис, интраутерина инфекција, воспаление на мртвата празнина на карлицата, воспаление на параутериното ткиво.
5. Сепса.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g

1.0g

Iкваки