сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефоницид натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Cefonisi sodium за инјектирање е индициран за инфекции предизвикани од следниве чувствителни бактерии: инфекции на долниот респираторен тракт, инфекции на уринарниот тракт, сепса, инфекции на кожата и меките ткива, инфекции на коските и зглобовите. Може да се користи и за операција за да се спречи инфекција. Еднократна инјекција од 1 g цефникси пред операцијата може да ја намали инциденцата на постоперативни инфекции поради контаминација или потенцијална контаминација за време на операцијата. Употребата на цефонизи (по сечење на папочната врвца) за време на царски рез може да ја намали инциденцата на одредени постоперативни инфекции.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g

1.0g

Iкваки