сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефоперазон натриум и сулбактам натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефоперазон натриум и сулбактам натриум за инјектирање, овој производ се користи за лекување на следните инфекции предизвикани од чувствителни бактерии: респираторни инфекции (горниот и долниот респираторен тракт); инфекции на уринарниот тракт (горниот и долниот уринарен тракт); перитонитис, холециститис, холангитис и други интра-абдоминални инфекции; сепса, менингитис; инфекции на кожата и меките ткива, инфекции на очите, инфекции на коските и зглобовите; пелвична инфламаторна болест, ендометритис, гонореја и други инфекции на гениталиите и тракт; превенција на абдоминални, гинеколошки, постоперативни инфекции предизвикани од кардиоваскуларни, ортопедија и пластична хирургија.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1.0g1.5g2.0g


Iкваки