сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефоперазон натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефоперазон натриум за инјектирање е индициран за разни инфекции предизвикани од чувствителни бактерии како што се пневмонија и други инфекции на долниот респираторен тракт, инфекции на уринарниот тракт, инфекции на билијарниот тракт, инфекции на кожата и меките ткива, сепса, перитонитис, карлични инфекции итн. погоден за антианаеробни бактерии Комбинација на лекови


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1.0g

Iкваки