сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефотаксим натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Погоден е за пневмонија и други инфекции на долниот респираторен тракт, инфекции на уринарниот тракт, менингитис, сепса, абдоминални инфекции, инфекции на карлицата, инфекции на кожата и меките ткива, инфекции на репродуктивниот тракт, инфекции на коските и зглобовите предизвикани од чувствителни бактерии. Цефотаксим може да се користи како лек по избор за деца со менингитис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.25g0.5g1.0g


Iкваки