сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефокситин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефокситин натриум за инјектирање е индициран за следните инфекции предизвикани од бактерии чувствителни на овој производ: инфекции на горниот и долниот респираторен тракт, инфекции на уринарниот тракт вклучувајќи некомплицирана гонореја, перитонитис и други интра-абдоминални и карлични инфекции и сепса (вклучувајќи тифусна треска) · Гинек инфекции · Инфекции на меките ткива на коските и зглобовите · Ендокардитис. Бидејќи овој производ е ефикасен против анаеробни бактерии и стабилен на β-лактамаза, тој е особено погоден за аеробни и анаеробни мешани инфекции и за производство на β-лактамаза. -Лактамаза и инфекција предизвикана од бактерии кои се чувствителни на овој производ.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g1.0g2.0g


Iкваки