сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефпирамид натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефпирамид натриум за инјектирање, индикацијата е сепса; изгореници, секундарни инфекции на хируршки засеци; фарингитис (апсцес на грлото), акутен бронхитис, тонзилитис (перитонзилитис, перитонзиларен апсцес), хроничен бронхитис, бронхиектазии Коинфекции, секундарни инфекции на хронични респираторни заболувања, пневмонија, апсцес на белите дробови, емпием; пиелонефритис, циститис, простатитис, епидидимитис; холециститис, холангитис; перитонитис (вклучувајќи перитонитис на карлицата, апсцес на ректален фовеален мочен меур); Анексинитис, интраутерина инфекција, инфламаторно заболување на карлицата, воспаление на параутериното сврзно ткиво, бартолинитис; цереброспинален менингитис; артритис на вилицата, целулитис околу вилицата.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g1.0g2.0g


Iкваки