сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефрадин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефрадин за инјектирање е индициран за акутен фарингитис, тонзилитис, отитис медиа, бронхитис и пневмонија предизвикани од чувствителни бактерии, како што се инфекции на респираторниот тракт, инфекции на урогениталниот тракт и инфекции на кожата и меките ткива.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g

1.0g

Iкваки