сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефтазидим за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефтазидим за инјектирање, овој производ може да се користи за сепса, инфекции на долните дишни патишта, абдоминални билијарни инфекции, комплицирани инфекции на уринарниот тракт и тешки инфекции на кожата и меките ткива предизвикани од чувствителни грам-негативни бацили. Особено е погоден за инфекции со имунодефициенција предизвикани од повеќе грам-негативни бацили отпорни на лекови, болнички инфекции и инфекции на централниот нервен систем предизвикани од грам-негативни бацили или Pseudomonas aeruginosa.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g1.0g2.0g


Iкваки