сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефтриаксон натриум и сулбактам натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 20 ml со капа што се преклопува, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Овој производ се користи за долниот респираторен тракт, уринарниот тракт, билијарниот тракт, абдоминалната празнина, карличната празнина, кожата и меките ткива, инфекциите на коските и зглобовите предизвикани од чувствителни бактерии, како и за сепса и менингитис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1.5g

Iкваки