сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Цефуроксим натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Цефуроксим натриум за инјектирање е погоден за неидентификувани бактериски инфекции или инфекции предизвикани од чувствителни бактерии. Покрај тоа, овој производ може да се користи и за спречување на инфекции по разни операции. Во нормални околности, овој производ сам по себе може да биде ефикасен, но ако состојбата е соодветна, може да се комбинира со аминогликозидни антибиотици или да се комбинира со метронидазол (орален, супозитории и инјекции), особено за операција на дебелото црево за да се спречи инфекција.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.75g

1.5g

Iкваки