сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Капсули кларитромицин 125 mg - 250 mg


Индикација

Брза детали:

125mg;250mg

10Капсули/блистер,10Капсули/ кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:10000 кутии

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:EXW, FOB, CIF

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, COPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Капсули кларитромицин, овој производ е погоден за следните инфекции предизвикани од бактерии осетливи на кларитромицин: 1. Назофарингеални инфекции: тонзилитис, фарингитис, синузитис;

2. Инфекција на долниот респираторен тракт: вклучувајќи бронхитис, бактериска пневмонија, атипична пневмонија;

3. Инфекции на кожата, импетиго, еризипели, фоликулитис, фурункули и инфекции на рани.

 

Несакани реакции

1. Главно вклучуваат лош здив (3%), абдоминална болка, дијареа, гадење, повраќање и други гастроинтестинални реакции (2% до 3%), главоболка (2%) и минливо покачување на серумската аминотрансфераза.

2. Може да се појават алергиски реакции, кои се движат од ерупција на лекот и уртикарија во благи случаи до алергија и Стивенс-Џонсонова болест во тешки случаи.

3. Повремено хепатотоксичност, псевдомембранозен колитис предизвикан од Clostridium difficile.

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 

 


Iкваки