сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Клоксацилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Клоксацилин натриум за инјектирање, индикацијата е дека овој производ е погоден само за третман на стафилококни инфекции кои произведуваат пеницилиназа, вклучувајќи сепса, ендокардитис, пневмонија и инфекции на кожата и меките ткива. Може да се користи и за мешани инфекции предизвикани од Streptococcus pyogenes или пневмокок и Staphylococcus отпорен на пеницилин.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.25g0.5g1.0g


Iкваки