сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Флуклоксацилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Погоден е за третман на следните инфекции предизвикани од чувствителни грам-позитивни бактерии, вклучувајќи стафилококи и стрептококи кои произведуваат β-лактамаза:

1. Инфекции на кожата и меките ткива: како што се фурункули, болки, апсцеси, целулитис, импетиго, заразни изгореници, заштита од графт на кожата, заразни состојби на кожата, како што се: чиреви, егзема и инфекции на рани од акни;
2. Инфекции на респираторниот тракт: како што се пневмонија, апсцес на белите дробови, синузитис, фарингитис, тонзилитис, апсцес на рамото, среден и надворешен отитис емпием;
3. Други инфекции: остеомиелитис, инфекција на уринарниот тракт, ентеритис, менингитис, ендокардитис, сепса;
4. Кога е соодветно, се препорачува и како превентивен агенс за големи хируршки операции (како што се кардиоторакални и ортопедски операции).

апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.25g0.5g1.0g


Iкваки