сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Канамицин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/кутија, 50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Канамицин сулфат за инјектирање, индикации Овој производ е погоден за сериозни инфекции предизвикани од чувствителни бактерии Enterobacteriaceae како што се Escherichia coli, Klebsiella, Proteus, Enterobacter aerogenes, Shigella итн. Како што се пневмонија, сепса, абдоминална инфекција итн. во комбинација со други антибактериски лекови.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1.0g

Iкваки