сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Мезлоцилин натриум и сулбактан натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 20 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Индикациите се овој производ што содржи инхибитор на β-лактамаза-сулбактам, кој е погоден за следните умерени до тешки заразни болести предизвикани од бактерии отпорни на ензими, вклучувајќи: 1. Инфекции на респираторниот систем: како што се воспаление на средното уво, синузитис, тонзилитис, фарингитис , пневмонија, акутен бронхитис и акутна егзацербација на хроничен бронхитис, бронхиектазии, емпием, апсцес на белите дробови итн.; 2. Урогенитални инфекции: како што се пиелонефритис, циститис и уретритис; 3. Абдоминални инфекции: како што се инфекции на билијарниот тракт итн.; 4. Инфекции на кожата и меките ткива: како што се целулитис, инфекции на рани, фурункулоза, гноен дерматитис и импетиго; венерични болести: гонореја, итн.; 5. Инфекции на карлицата: гинеколошки инфекции, постпартални инфекции и сл.; 6. Тешки инфекции на системот: како што се менингитис, бактериски ендокардитис, перитонитис, сепса, сепса итн. За фатални системски бактериски инфекции, инфекции предизвикани од непознати или нечувствителни микроорганизми, тешки инфекции и мешани инфекции итн., доколку се користи овој производ, се препорачува да се комбинира со други фунгициди за лекување.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.625g1.25g2.5g3.75g


Iкваки