сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Мезлоцилин натриум за инекција


Индикација

Брза детали:

0.5 g, 1.0 g, 1.5 g, 2.0 g, 2.5 g

Вијала со мувла од 7 ml со капаче од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија

Вијала со мувла од 10 ml со капаче од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:10000 кутии

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Мезлоцилин натриум за инјектирање се користи за инфекции на респираторниот систем, уринарниот систем, дигестивниот систем, гинекологијата и репродуктивните органи предизвикани од чувствителни соеви на Escherichia coli, Enterobacter, Proteus и други Грам-негативни бацили, како што се сепса, гноен менингитис, перитонитис. , инфекции на кожата и меките ткива и инфекции на очите, увото, носот и грлото.

 

Несакани реакции

Главните несакани дејства се: анорексија, гадење, повраќање, дијареа, локална болка и осип со интрамускулна инјекција, а повеќето од нив се јавуваат во текот на администрацијата, од кои повеќето се благи и не влијаат на продолжувањето на лекот. исчезне. Во мал број случаи може да се јават серумска аминотрансфераза, алкална фосфатаза и минливо зголемување на еозинофилите. Неутропенија и хипокалемија се исклучително ретки. Немаше сериозни реакции како што се промени во бубрежната функција и нарушувања на електролитите во крвта.

 

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 

 


Iкваки