сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Мезлоцилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 20 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Мезлоцилин натриум за инјектирање се користи за респираторни, уринарни, дигестивни, гинеколошки и репродуктивни инфекции предизвикани од чувствителни соеви на грам-негативни бацили како што се Escherichia coli, Enterobacter, Proteus итн., како што се сепса, гноен менингитис, перитонитис, кожен остеомија. и инфекции на меките ткива и инфекции на очите, увото, носот и грлото.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.5g1.0g1.5g2.0g3.0g4.0g


Iкваки