сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Прокаин пеницилин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 7 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 10 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Вијала со калап од 20 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Индикацијата е дека поради ниската концентрација во крвта на овој производ, неговата примена е ограничена на благи и умерени инфекции предизвикани од високо чувствителни патогени на пеницилин, како што се тонзилитис предизвикан од стрептокок од групата А, шарлах, еризипел, стрептокок пневмонија, пеницилин осетлив. Staphylococcus aureus предизвика фурункул, карбункул и Ферсен ангина, итн. Овој производ сè уште може да се користи за лекување на лептоспироза, повторлива треска и ран сифилис.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

0.4 мега0.6 мега0.8 мега1.0 мега3.0 мега


Iкваки