сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антибиотик и антимикробно

Сулбеницилин натриум за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:Вијала со мувла од 20 ml со капа од стипса, 1/кутија, 10/кутија, 50/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Сулбеницилин натриум за инјектирање, индикацијата е главно погодна за пневмонија, инфекција на уринарниот тракт, комплицирана кожа и меки ткива предизвикани од Pseudomonas aeruginosa, одредени протеобактерии и други чувствителни Грам-негативни бактерии кои се чувствителни на овој производ Инфекции и сепса итн. За абдоминални инфекции и карличните инфекции предизвикани од чувствителни бактерии на овој производ, треба да се комбинираат со антианаеробни лекови.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1.0g

2.0g

Iкваки