сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антималаричен и антипаразитски

Артеметер инјекција 1ml;20mg/1ml;40mg/1ml;80mg


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10pcs / кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Artemether inj е погоден за сите видови маларија, но главно се користи за третман на фалципарум маларија отпорна на хлорокин и итен третман на опасната фалципарум маларија.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

Артеметер инж

1 ml; 20 mg / 1 ml; 40 mg / 1 ml; 80 mg


Кафеава ампула

Транспарентна ампула


Нашата компанија обезбедува различни фармацевтски препарати.

Дозирната форма вклучува: инјектирање со мал волумен, инјектирање со голем волумен, инјектирање во прав, таблета, капсула, перорална суспензија итн.

Во исто време, обезбедуваме информации за дизајнот на пакувањето и регистрацијата.


Моментално барате партнери.

Добредојдовте на дистрибутерите на дрога за да разговараат за соработката.


Iкваки