сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антималаричен и антипаразитски

Таблети Artesunate


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Таблетите Артесунат се погодни за спасување од церебрална маларија и разни критични маларија.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

50mg

Iкваки