сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Соединени таблети ацетаминофен


Индикација

Брза детали:

Ацетаминофен 126 мг

Ацетилсалицилна киселина 230 мг

Кофеин 30 мг

100 таблети/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 засилувачи

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

За третман на настинка и треска, главоболка, ревматска болка, невралгија итн.

 

Несакани реакции

Почести се гастроинтестиналните реакции како што се гадење, повраќање, непријатност или болка во горниот дел на стомакот.

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки