сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Соединение аминопирин антипирин барбитон инјекција


Индикација

Брза детали:

2ml

10 ампери/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 засилувачи

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Главно се користи за итно ослободување од треска, а исто така и за ублажување на главоболка за време на треска.

Несакани реакции

1. Анафилакса, манифестирана како стегање во градите, вртоглавица, гадење и повраќање, пад на крвниот притисок, обилно потење итн., треба веднаш да се прекине и да се реанимира.

2. Дефицит на гранулоцити, пурпура, понекогаш со акутен почеток.

3. осип на кожата, уртикарија, булоза на епидермолиза итн.

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки