сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Таблети Диклофенак Патасиум


Индикација

Брза детали:

50mg

10"S/Blister , 10 плускавци/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000Таблети

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Индикациите се за краткотрајно лекување на следните итни случаи: - посттрауматска болка, воспаление и оток. На пример: исчашување. - Болка, воспаление и оток после операција. На пример: по стоматолошка и ортопедска хирургија. - Болка и/или воспаление во акушерството и гинекологијата. На пример: примарна дисменореја или аднекситис. - Синдром на болка во 'рбетот. - Незглобна ревматска болест. - Напад на мигрена. - Како помошен третман за тешко инфективно болно воспаление во отоларингологијата. На пример: фарингеален тонзилитис, отитис. Според принципот на конвенционален третман, примарната болест треба да добие соодветен основен третман. Не се применува кај пациенти со едноставна треска.

користење

Препорачаната почетна дневна доза е 100-150 mg, а дневната доза за благи пациенти е 75-100 mg. Дневната доза обично се зема 2-3 пати.

За примарна дисменоза, дневната доза треба да се третира различно според различни состојби, генерално 50-150 mg. Почетната доза треба да биде 50-100 mg. Доколку е потребно, дозата може да се зголеми до максимална доза од 200 mg/ден во неколку менструални циклуси. Започнете со третман кога ќе се појават првичните симптоми и третирајте ги континуирано неколку дена според симптомите. Почетната доза за третман на мигрена е 50 mg и треба да се земе кога ќе се појави првиот симптом на неизбежниот напад. Ако не сте задоволни со ублажување на болката во рок од 2 часа по земањето на првата доза, можете да земете уште 50 mg. Доколку е потребно, 50 mg диклофенак калиум може да се земаат на секои 4-6 часа, но вкупната доза не може да надмине 200 mg во текот на кој било 24-часовен период.

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки