сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Таблети обложени со диклофенак натриум


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Диклофенак натриум ентерично обложени таблети, индикацијата е
1. Воспалителен и дегенеративен ревматизам: ревматоиден артритис, јувенилен ревматоиден артритис, анкилозен спондилитис, остеоартритис и спинален артритис. Синдром на болка во 'рбетот.
2. Неартикуларни ревматски заболувања, како што се болки во рамото, теносиновитис, бурзитис, мијалгија и трауматска болка после вежбање итн.
3. Акутен напад на гихт.
4. Посттрауматска и постоперативна инфламаторна болка како што се: посттрауматска, посттрауматска, забоболка, главоболка и сл.; болка или воспаление во гинекологија, како што се: примарна дисменореа или апендицитис.
5. Тешки болни инфекции на ушите, носот и грлото може да се користат како адјувантна терапија, на пример: фарингитис тонзилитис, отитис. На примарните болести може да им се даде соодветен третман според општите принципи на третман.
6. Има антипиретично дејство на треска кај возрасни и деца.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

25mg50mg100mg


Iкваки