сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Инјекција на натриум диклофенак


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:3 ml ампола, 10 ампули/послужавник, 10 послужавници/кутија, 5 ампули/послужавници/кутија
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Инјекција на натриум диклофенак
Индикацијата е 1. Се користи за ублажување на симптомите на оток и болка на зглобовите во периодот на акутен напад на различни хронични артритис како што се ревматоиден артритис, остеоартритис, спондилоартропатија, гихтичен артритис, ревматоиден артритис и сл. 2. Олеснување на ревматска болка за време на акутни напади на различни меки ткива, како што се болка во рамото, теносиновитис, бурзитис, мијалгија итн. , главоболка итн. 3. Има антипиретично дејство на треската кај возрасни и деца.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

3ml: 75mg

Iкваки