сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Кетопрофен за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Антивоспалителниот ефект е посилен од ибупрофен, со помалку негативни реакции и помала токсичност. Оралот лесно се апсорбира од гастроинтестиналниот тракт. Се користи за ревматоиден артритис, ревматоиден артритис, остеоартритис, анкилозен спондилитис и гихт.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

100mg

Iкваки