сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Инјекција со метамизол натриум


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:1 ml ампола
2 ml ампола, 10 ампули/послужавник/кутија, 400 кутии/картон
5 ml ампола, 10 ампули/послужавник/кутија, 400 кутии/картон
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Може да се користи за ублажување на треска за време на висока температура, а може да се користи и за главоболка, мигрена, болки во мускулите, болки во зглобовите и дисменореа. Овој производ, исто така, има силно антиревматско дејство и може да се користи за акутен ревматоиден артритис, но бидејќи овој производ може да предизвика сериозни несакани реакции, ретко се користи кај ревматски заболувања.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

1ml: 250mg2ml: 500mg5ml: 2500mg


Iкваки