сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Парацетамол инјекција 2ml:300mg/5ml:750mg/100ml:1g


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:2 ml ампола, 10 ампули/послужавник, 10 послужавници/кутија, 5 ампули/послужавници/кутија
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Paracetamol Inj 2ml:300mg/5ml:750mg/100ml:1g

Индикациите се за треска и може да се користат и за ублажување на блага до умерена болка, како што се главоболка, мускулна болка, артралгија и невралгија, дисменореја, болка од рак и аналгезија после операција. Овој производ може да се користи кај пациенти кои се алергични или нетолерантни на аспирин. Овој производ не е ефикасен за сите видови силна болка и Чолиќ на висцералните мазни мускули.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

2 ml: 300 mg / 5 ml: 750 mg / 100 ml: 1 g

Iкваки