сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Антипиретик и болка-убиец

Парацетамол таблети 100 мг 500 мг


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Се користи за треска предизвикана од обична настинка или грип. Се користи и за ублажување на благи до умерени болки како што се главоболка, болки во зглобовите, мигрена, забоболка, болки во мускулите, невралгија и дисменореа.


спецификации

100mg

500mg

Iкваки