сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Озагрел натриум за инјектирање


Индикација

Брза детали:

40 мг, 60 мг, 80 мг

7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија

 

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 шишенце

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

 

ИНДИКАЦИИ

За третман на акутен тромботичен церебрален инфаркт и моторни нарушувања кои го придружуваат церебралниот инфаркт.

 

КОНТРАИНДИКАЦИИ

 

Крв: внимателно набљудувајте поради тенденцијата за крварење и веднаш прекинете со администрацијата доколку се појават абнормалности.

Црн дроб и бубрези: повремено покачување на GOT, GPT, BUN.

Дигестивен систем: повремено гадење, повраќање, дијареа, губење на апетит, чувство на ситост.

Алергиски реакции: повремена уртикарија и осип; прекинете со дозирањето кога ќе се појават.

Циркулаторен систем: повремени суправентрикуларни аритмии. Намалете ја дозата или прекинете со дозирањето доколку се открие пад на крвниот притисок.

Друго: повремени главоболки, треска, болка на местото на инјектирање, шок и тромбоцитопенија.

Сериозни несакани реакции може да вклучуваат хеморагичен церебрален инфаркт, епидурален хематом, интракранијална хеморагија, гастроинтестинално крварење и поткожно крварење.

 

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 

 

 

 

 


Iкваки