сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Буфломедил хидрохлорид за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Инјектирање буфодирил хидрохлорид, индикациите се (1) периферна васкуларна болест: интермитентна клаудикација, Рејноов синдром, Бургер синдром, вазоспазам. (2) Симптоми предизвикани од хронична цереброваскуларна инсуфициенција: вртоглавица, тинитус, ментален пад, губење на меморијата или вниманието, дезориентација итн.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

50mg

Iкваки