сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Таблети глибенкламид


Индикација

Брза детали:

5MG

100 таблети/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000 засилувачи

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Погоден е за благ, умерен не-инсулин зависен дијабетес кој е незадоволителен за контрола на исхраната. Б островската клетка на пациентот има одредена инсулинска функција и нема сериозни компликации.

 

Несакани реакции

1. Може да има дијареа, гадење, повраќање, главоболка, стомачна болка или непријатност;

2. Ретки исипи;

3. Ретка и тешка жолтица, оштетување на функцијата на црниот дроб, супресија на коскената срцевина, намалени честички клетки (се манифестира како болки во грлото, треска, инфекција), тромбоцитопенија (се манифестира како крварење, пурпура) итн.

 

ЧУВАЊЕ
Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.
Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки