сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Таблети со медформин хидрохлорид


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:10 таблети/блистер, 10 блистери/кутија
Време на испорака:30days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Таблети метформин хидрохлорид
Се користи за пациенти со дијабетес тип 2 кои не се задоволни со едноставна контрола на исхраната, особено дебелината и хиперинсулинемија. Употребата на овој лек не само што има ефект на намалување на шеќерот во крвта, туку може да има и ефект на губење на тежината и хиперинсулинемија. Може да биде ефикасен за некои пациенти со слаба ефикасност на сулфонилуреа. На пример, може да се користи во комбинација со сулфонилуреа, инхибитори на интестинална гликозидаза или тиазолидиндион хипогликемични лекови. Може да се користи и кај пациенти со инсулинска терапија за да се намали потрошувачката на инсулин.


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации 

500mgIкваки