сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Таблети со медформин хидрохлорид


Индикација

Брза детали:

250mg;500mg

10"S/Blister , 10 плускавци/кутија

 

Поддржете OEM / ODM:Да

MOQ:500,000Таблети

Време на испорака:30 ~ 55 дена

Трговски рок:ФОБ, ЦИФ

Рок на плаќање:T / T, L / C

Стандардно Достапно:КП, БП

Документи:GMP, CPP, FSC, CTD

 

ИНДИКАЦИИ

Погоден е за пациенти со дијабетес тип 2 кои не можат добро да се контролираат само со диета и вежбање. Овој производ може да се користи сам или во комбинација со сулфонилуреа или инсулин.

Несакани реакции

Некои пациенти имаат гастроинтестинални непријатности по орално земање на овој производ, како што се гадење, повраќање, абдоминална болка, дијареа, запек, оток на стомакот, варење, металоиди, како и вртоглавица, главоболка, симптоми слични на грип, абнормален вкус, болки во мускулите, низок крвен притисок, палпитации, црвенило, треска, непријатност во градите, осип, замор.

користење

Земете го орално кога јадете или после оброците. Почетната доза е обично еднаш дневно, 1 таблета (500 mg) во исто време. Земете го на вечера и прилагодете ја дозата според шеќерот во крвта и шеќерот во урината. Максималната дневна доза не треба да надминува 4 таблети (2000 mg). Доколку 4 таблети (2000 mg) еднаш дневно не можат да постигнат задоволителен лековит ефект, може да се смени на 2 таблети (1000 mg) два пати на ден.

ЧУВАЊЕ

Да се ​​чува на ладно, суво и темно место.

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца.

 


Iкваки