сите категории
EN

Дома>Производи>Завршени фармацевтски производи>Кардиоваскуларни и уринарни

Ницерголин за инјектирање


Место на потекло:Кина
Бренд име:ФЕИЈУЕ
Минимална Подреди Кол:100000pcs
Пакување Детали за:7 ml тубуларна вијала со исклучување, 1's/кутија, 10's/box50's/кутија
Време на испорака:10days
Начин на плаќање:TT, L/C
Индикација

Опис

Нигроголин за инјектирање има индикација 1. Ги подобрува ниските намери и емоционалните пореметувања предизвикани од последиците од церебралниот инфаркт (чувство на тромост, невнимание, губење на меморијата, недостаток на мисли, депресија, немир, итн.). 2. Акутни и хронични периферни циркулаторни нарушувања (васкуларна оклузивна болест на екстремитетите, Рејноов синдром, други симптоми на периферна циркулација)


апликации

Болница, клиника, индивидуална


спецификации

4mg

8mg

Iкваки